Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ALL ON 4

All on four tekniği çenede yaşanan erime sorunları ve implant tekniğinin uygulanmasının zorlukları sebebi ile bilimsel olarak en etkili çözüm olarak gösterilen diş tedavi seçeneğidir.

 

All On Four Tekniği Nedir?

İmplant tedavisinin yapılmasına engel olan bazı sorunların çözümü adına all on 4 tekniği dahilinde çenenin arka bölümüne göre 35-45 derece açı ile iki ve ön kısımda is dik bir şekilde iki tane implant yerleştirme durumudur. İmplantlarda bu şekilde ayarlanma konusu aslında dişlerin daha sağlam bir şekilde yapılması amaçlanır.

Antalya All on four diş tedavi yönteminin asıl amacı çoklu diş kayıplarına karşı yapılan diş tedavi alternatifi olabilmesidir. Tamamen dişlerden yokun olan bir çene bile all on four tedavi yöntemi sayesinde tamamlayıcı olarak yapılmaktadır. Ayrıca nadir bir şekilde de olsa all on altı yani 6 adet implant seçeneği de uygulanabilmektedir.

Hastaların herhangi bir şekilde ağrı yaşamaması için lokal anestezi uygulanarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Tedavi tamamlandıktan sonra küçük ağrılar görülebilir. Diş hekimizin yazdığı reçete ile alacağınız ilaçlar bu ağrıların da giderilmesini sağlayabilir.

Antalya All on 4 Diş İmplantı Fiyatı Ne Kadar?

Antalya da All on 4 diş tedavisinde implant sayısının azaltılması tedavi fiyat düşürebilir. All on 4 implant tedavisi standart implant tedavisine göre çok daha uygundur. All on 4 maliyetlerinde diş ve çene sorunları, ihtiyacınız olan tedavi ve bakımlar net bir şekilde muayene ile tespit edilir. Daha sonra fiyatlandırma aşaması gerçekleşebilir.

Ve daha fazlası seyahat için Antalya'ya geldiğinizde all on 4 tedavinizi Antalya’da daha ucuz ve daha kaliteli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

All On 4 Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi öncesi sizlere gerekli bilgiler verilir ancak tedavinin başlangıcı için muayene gereklidir. Bu muayene ile birlikte hastalanın genel tedavi süreci şekillenir ve hangi tedavi yönteminin daha uygun olduğu netleşir. Çekilmesi gereken dişler varsa planlama tekrar buna göre şekillenir.

Çekilmesi gereken dişler lokal anestezi uygulandıktan sonra dişler çekilir ve hastanın implantları ayarlanır.

Tedavinin avantajlı yönlerinden biri ise implantların üstünden alınan ölçüler sayesinde yapılan protez sayesinde hastanın dişsiz kalması gerekmez.

Yeterli bir süreç dahilinde hazırlanan ve kalıcı olarak takılacak olan implant üstü protezler yerleştirilir. All on four tedavisinde kullanılan implant ile klasik implantlar tedavisinde kullanılan aslında aynıdır.

Kısa süre dahilinde tamamlanan işlemler ardından geçici protezler yerleştirilmiştir. Bu sayede hastalar protez dişleri kullanabilirler.

Adımlar tamamlandıktan sonra yapılan implant işlemleri ile çene kemiğinin 4-5 ya da 6ay kaynaşması beklenir.

All on Four Avantajları Nelerdir?

Hastaların rahat bir süreç dahilinde atlattığı tedavi yöntemi mevcuttur.

Çenede kemik kaybının önlenmesi all on four tedavi yönteminin ana amaçlarından biridir.

Tedavi süreci tahmin edildiğinden daha kısa sürede tamamlanır.

Dişlerde var olan eksikliğin giderilmesi sayesinde hastalarda oluşan özgüven problemleri aşılır.

Yaşam kalitesini etkileyen çiğneme fonksiyonu diş doktorunun yüksek başarı ile tamamladığı tedavi sayesinde ciddi bir şekilde düzelir.

İmplantların sökülme ve takılma gibi bir durumu olmadığı için yemek yerken endişe etmenize gerek kalmaz.

İmplantlar tamamlandığı zamandan itibaren hastalar rahat bir şekilde yemek yiyebilir ve sohbet edebilirler.

İmplantın yapıldığı gün hareketli protezlerle ilgili sorun yaşayan kişiler için ideal bir tedavidir.

All on 4 tedavisinde kullanılan implant sayısı tahmin edildiği gibi çok değildir. Bu yüzden daha düşük maliyetlerle all on four implant tedavisi tamamlanabilmektedir.

Antalya’da all on 4 diş tedavisi olmak size hem iyi bir gezi maliyetinden kurtulma hem de diş tedavinizi uygun fiyat ile tamamlama imkanı sunuyor.

All On Four İmplant Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Diş doktorunun tavsiye ettiği ilaçları almalı ve düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

Belli bir süre yüksek ısılı yiyeceklerden kaçınmalısınız.

Sert yapılı yiyecekler tüketmekten uzak durun. Aksine yumuşak ve hafif bir diyet yapmanız daha uygundur.

Tedavi tamamlandıktan sonra diş hekiminizin önerdiği adımları takip edin ve diş tedavinizin ilerleyen süreçlerini daha sağlıklı bir şekilde tamamlayın.

İletişim Formu

Sıkça Sorulan Sorular

NanoDent Center Türkiye, diş klinikleri ve hastanelerin yönetimindeki 22 yıllık tecrübesiyle dünyaya açılan bir kapı olacak şekilde tasarlandı.

Bizi takip edin

Bize Ulaşın

Akkuyu, Üniversite Caddesi No:25/EA Konyaaltı

Telefon: +90 554 007 58 55

E-posta: info@nanodentturkey.com

Çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 08:00 - 18:00, Cumartesi: 08:00 - 15:00, Pazar: Kapalı

© 2023 Nanodent Centre Turkey. Her hakkı saklıdır.
Nanodent Centre Turkey
Çevrimiçi
Nanodent Centre Turkey

Merhaba! Nanodent Türkiye ekibi tüm sorularınızı yanıtlamaya hazır!

04:33
WhatsApp Sohbeti
BİZ SİZE YAZALIM
WHATSAPP