Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DENTAL KURON

Kuronlar, diş hekiminizin dişin üzerine koyabileceği bir kapak şeklinde bir materyaldir. Kuron kullanımı, hasarlı veya eksik bir dişi eski haline getirmek, normal şekline, boyutuna ve işlevine döndürmek içindir. Kuronlar dişi koruyabilir veya görünümü iyileştirebilir.

Diş Kuronları, çürük, çatlamış, rengi bozulmuş veya deforme olmuş dişleri kapatmak için kullanılır. Çoğu durumda mevcut dişleri estetik olarak mükemmelleştirmek için kullanılsalar da, eksik dişleri veya implantları kapatmak için bir köprü olarak da kullanılırlar. Kuronlar ayrıca hastaların herhangi bir işlem için isteklerini karşılamayı kolaylaştıran 20 farklı renkte gelir.

Diş hekiminiz aşağıdakiler için bir kuron önerebilir:

• Yeterli doğal diş yapısı kalmadığında dolgusu büyük olan dişin desteklenmesi.

• Eksik dişlerin yerine köprü kullanılması.

• Hasarlı dişi kırılmaya karşı koruması.

• Bozuk veya rengi bozulmuş bir dişi eski haline getirmesi.

• Bir diş implantınıüzerine konması.

Diş hekimi iki veya daha fazla diş kaplaması yaptırmak isteyen hastalarına zirkonyum diş tedavisi veya metal altyapılı diş kaplama önerebilir.

Diş kaplama çeşitlerinde kullanılan malzemeler tür ve markalara göre değişiklik göstermektedir. Diş kaplama yapımında kullanılan malzemeler genel olarak türlere ayrılmaktadır.

Diş Kaplama Türkiye En İyi Diş Merkezi Nanodent

Yapılacak diş tedavisine bağlı olarak kaplanacak diş sayısı ve tedavi adımları kişiden kişiye değişmektedir. Kaplama yapılacak diş sayısı 2'den fazla ise kaplamanın dayanıklı bir malzemeden yapılmış olması gerekir.

Diş hekimi, kaplama tedavisi kapsamında 2 veya daha fazla dişe ihtiyaç duyan veya ihtiyaç duyan hastalarına zirkonyum diş tedavi yöntemini veya metal altyapılı diş tedavi yöntemini önerecektir. Hekim, iki veya daha fazla diş kaplaması yaptıracak hastalara zirkonyum veya metal çerçeveli diş kaplama önerecektir.

 

Antalya’da Diş Kaplama Fiyatı Ne Kadar?

Antalya’da Diş Kaplaması İhtiyacınız olan zamana ve tedavilere ilişkin maliyetler. Antalya diş kaplama fiyatları, ihtiyacınız olan kaplama için kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Tam seramik veya zirkonya kronlar genellikle diğerlerinden daha pahalıdır, ancak metalle kaynaşmış porselen (PFM) kronlar genellikle en ucuz seçenektir.

Antalya diş kaplamalarının maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi aramanız yeterli, size ihtiyacınız olan tüm bilgileri vereceğiz.

Diş kaplama seçenekleri;

 

  1. Antalya'da Diş Metal Kaplama

Diş tedaviniz sırasında öncelikle porselen kaplamanın ölçüsü alınır. Diş hekimi metal çerçeveyi hastanın ağzına yerleştirir ve diş kaplamasını kontrol ettikten sonra cilalayarak kullanıma hazır hale getirir.

 

  1. Tam Seramik Diş Kaplama Antalya

Nanodent Antalya’da seramik diş kaplama tedavinizde kaplamanın planlanması ve uygulanması dahilinde metal kaplama yerine ön dişlerden birine de uygulama yapılabilir. Bu yöntem tercih edilse de dayanıklılık açısından diğerlerine göre daha az dayanıklıdır. Çatlama ve kırılma ihtimali yüksektir.

 

  1. Zirkonyum Alt Yapılı Porselen Diş Kaplama

Zirkonyum kaplama diş tedavisi çene yapısı ve kemik açısından estetik görünüm açısından en iyi ve sağlıklı yöntemdir. Renk bakımından yapısal olarak doğal dişlere en yakın olanıdır.

 

 

  1. Antalya'da Porselen Laminate Veneer

Bu kaplama yöntemi son zamanlarda en çok tercih edilen diş tedavi seçenekleri arasında yer almaktadır.

 

  1. Antalya’da Kompozit Lamine Kaplama

Kaplama ürünlerinden farklı olarak dişe bir şey yapıştırılması mantığı ile kaplama ürününden farklılaşan bir diş tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde diş hekimi, kırık dişleri eklemelerle tamamlamaya, çatlakları doldurmaya, ayrılan dişleri ve eksik parçaları onarmaya odaklanır.

Kuronlar Nelerden Yapılır

Kuronlar metal altyapılı porselen, E-max veya zirkonyum gibi çeşitli malzemelerden üretilebilir.

• Metal altyapılı porselen: Esas olarak tek diş yerine veya köprü olarak kullanılır. Kaplamanın alt yapısındaki metal alaşımı son derece dayanıklıdır.

• E-max: Hafif yarı saydam özellikleri nedeniyle E-max kuronlar doğal dişlerinizle mükemmel uyum sağlar.

• Zirkonyum: Malzemenin hafif yarı saydam özelliğinden dolayı kuron, hastanın mevcut doğal dişleriyle aynı doğal görünüme sahip olacaktır. Zirkonyum, metal içermeyen bir kuron sınıfıdır ve metal esaslı kuronlara göre daha doğal ve estetik bir görünüme sahiptir.

İletişim Formu

Sıkça Sorulan Sorular

NanoDent Center Türkiye, diş klinikleri ve hastanelerin yönetimindeki 22 yıllık tecrübesiyle dünyaya açılan bir kapı olacak şekilde tasarlandı.

Bizi takip edin

Bize Ulaşın

Akkuyu, Üniversite Caddesi No:25/EA Konyaaltı

Telefon: +90 554 007 58 55

E-posta: info@nanodentturkey.com

Çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 08:00 - 18:00, Cumartesi: 08:00 - 15:00, Pazar: Kapalı

© 2023 Nanodent Centre Turkey. Her hakkı saklıdır.
Nanodent Centre Turkey
Çevrimiçi
Nanodent Centre Turkey

Merhaba! Nanodent Türkiye ekibi tüm sorularınızı yanıtlamaya hazır!

04:47
WhatsApp Sohbeti
BİZ SİZE YAZALIM
WHATSAPP