Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DİŞ İMPLANTI

Dental implant, çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidadır. İmplantlar, kaybedilen diş veya dişlerin bulunduğu bölgeye yerleştirilir ve kemik dokusu ile birleşerek doğal bir kök görevi görür. Titanyum güvenli ve zararsız bir malzemedir, bu nedenle insan vücuduna hiçbir yan etkisi yoktur. Bu tedavi hastaya herhangi bir rahatsızlık vermeden lokal anestezi altında yapılır.

Bu tedavi kemik gelişimi tamamlandıktan sonra her yaş grubuna uygulanabilir. Sağlık durumu yeterli olan herkese implant uygulanabilir. Diş eksikliği sonucu çenede meydana gelen kemik kaybı nedeniyle yaşlılarda implant tedavisine ihtiyaç duyulması daha olasıdır.

İmplantlar farklı genişlik ve kalınlıklara sahip olduklarından, çene kemiğinin kalitesi implantların yerleştirilmesini sağlamak için yeterli olmalıdır.

Öz güveninizi yeniden kazanmak hiç de zor değil. Nanodent Diş Sağlığı Merkezi ile bunu başarmak çok kolay.

Full Ağız Diş İmplantı Antalya

Yaşamınızın normal akışını etkileyen rahatsızlık veya kötü görünüm nedeniyle diş implantı sorunları tedavi edilmelidir.

Eksik ve ciddi hasar görmüş dişler için Nanodent Antalya diş implant tedavisi en iyi seçimdir. Diş implantı tedavisi ve kişiye özel protezler, yemek yemenize, konuşmanıza, gülümsemenizi iyileştirmenize ve günlük yaptığınız her şeyde hayatınızı normal bir şekilde yaşamanıza yardımcı olmak için yapılır.

Diş İmplantı Antalya Fiyatları

Nanodent olarak binlerce hastaya hizmet verdik ve başarılı sonuçlar elde ettik. Türkiye'nin en iyi diş implant merkezi olduğumuzu taahhüt ediyor ve her zaman ilk sıralarda olacağımızın garantisini veriyoruz.

Antalya'da Diş İmplantının en iyi maliyetine sahip olmak için, sahip olduğunuz tedaviyi konuşmamız ve durumu anlamamız gerekiyor. Sonuçta hangi tedaviyi ve nasıl tedavi olacağınızdan emin olmanız için Antalya diş implantı fiyatlarından bahsedeceğiz.

Diş İmplantı İçin Antalya’ya Gitmeye Değer mi?

İmplant tedavisi için bize gelen insanları hastamız değil misafirimiz olarak görüyoruz.

Ayrıca, takma diş seçeneğinde eksik ve başarısız dişlerin açıklamasını arayan kişiler için mükemmel olan tam ağız diş implantları tedavisi de sağlıyoruz.

Modern tıp hızla gelişen teknolojiden en fazla faydalanmaktadır. Son yıllarda diş hekimliği de bundan nasibini aldı. Bu yazımızda günümüz diş hekimliğinde uygulanan tedavi yöntemlerine değinmek istedik.

Teknolojinin ilerlemesi diş hekimliğinde ve diş implantlarında değişim ve gelişmelere neden olmuştur. Geleneksel yöntemler içerisinde yer alan protez ve köprü yöntemleri, teknolojinin ilerlemesiyle zamanla yerini implantlara bırakmaktadır.

Eksik dişlerinizin tedavisinde çene kemiğine titanyum vidalar yerleştirilir. Bu vidaların üzerine sırasıyla diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinde komşu dişlere zarar verilmez. Diş implantı tedavisi doğal gülüşünüzü etkilemez, yemek yemeyi zorlaştırmaz, konuşmanızı etkilemez. Dental implant, hasarlı veya eksik bir dişin, cerrahi bir işlemle dişlerin köklerinin değiştirilerek sağlıklı bir dişle değiştirilmesidir. Geleneksel yöntemlerle yapılan diş köprüleme ve protezlere en iyi alternatif yöntemdir.

İmplantasyon Tedavisi Ne Zaman Gereklidir?

Tek bir dişiniz eksikse ve implantın yerleştirileceği bölgede yeterli kemik mevcutsa implantın üzerine diş kaplaması yerleştirilebilir.

Tam veya kısmi dişlerin eksik olduğu durumlarda protezler kullanılır. Bu protezler implantlara vidalanarak sabitlenir.

Yüz ve çenedeki deformasyonların estetik görünümünü diş implantı tedavisi sayesinde düzeltebilirsiniz.

Çene kemiğinin erimesi veya diş eksikliği birbiriyle ilişkilidir. Yani eksik dişler zamanla çene kemiğinin erimesine neden olabilir. Bunun için kemik grefti yapılır.

Çene kemiğinde erime sorunu: Dişlerin olmaması çene kemiğinin erimesine neden olabilir. Çene kemiği kaynaşmışsa implant yerleştirilmeden önce kemik grefti yapılabilir.

Diş implantları yeni teknolojilerle birlikte daha ileri bir seviyeye ulaştığı için hareketli protezlere göre daha fazla tercih edilmektedir.

İmplant Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kapsamlı bir muayene ve röntgen sonrasında yapılan ölçümlerle dental implant tedavisi planlanır.

İmplant tedavisi için hastaya hafif sedasyon uygulanır. İşlem öncesinde detaylı bir muayene ve röntgen çekilmesi gerekmektedir. Dişlerin yanı sıra çene kemikleri de ölçülerek detaylı olarak incelenir. İmplant yerleştirmenin iki yolu vardır. İlk aşamada bir işlem yapılır ve implant yerleştirildikten sonra geçici başlık yerleştirme işlemi tamamlanır. Bir sonraki aşamada diş implantı yerleştirildiğinde üst kısım diş eti ile kapatılarak iyileşmeye bırakılır.

Diş protezleri başlıkları ile birlikte takılır. Diş implantı tedavisi sonrasında hasta gülebilir, yemek yiyebilir ve hayatına rahatça devam edebilir.

 

Titanyum kaplamalı implantlar, zirkonyum implantlar kullanılarak geliştirildi. Zirkonyum yöntemi dayanıklılığı nedeniyle diş kaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Zirkonyum kaplamanın özellikleri arasında doğal diş rengine yakın beyaz olması, dayanıklı olması, estetik açıdan daha faydalı olması, sağlığa zararlı olmaması, aşınma ve yıpranmaya neden olmaması gibi birçok faktör yer almaktadır.

Dental implant tedavisi en az 20 yıl kalıcı olan ve sağlık sorunu yaratmayan bir tedavi yöntemidir.

Antalya’da diş implantı yaptırmak güvenli midir?

-Evet, Antalya'da diş implantı yaptırmak güvenlidir.

En iyi full ağız diş implantları Antalya paket fırsatları neleri kapsar?

-Ne tür tedavilere ihtiyacınız olduğunu konuştuktan sonra sizlere ihtiyacınız olan bilgileri aktarabiliriz. O zaman diş implantları hakkında tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu listeleyebiliriz.

Bir Diş İmplantı Üç Birimde Gelir

İmplant: Çene kemiğine yerleştirilen dişli titanyum vida.

Abutment: Kronun takılacağı diş şekline sahip metal parça.

Kuron: Abutmente uygulanacak yeni daimi diş.

NanoDent tarafından teklif edilecek fiyata implant ve abutment üniteleri dahildir.

NanoDent’te hangi implant eyleminin gerekli olduğunu değerlendirmemizi sağlayan en ileri teknolojiyi kullanıyoruz. Bilgisayar destekli implant teknolojisinin kullanımı ile hastalarımıza sağladığı fayda, operasyonda daha kısa süre, daha az rahatsızlık, daha az şişlik ve dikişsiz bir işlemdir. NanoDent’te en iyi global diş tedarikçilerinden temin edilen birinci sınıf implantlar kullanıyoruz.

İyileşme süreci

Birçok hasta implantın takıldığı aynı gün normal, günlük yaşamlarına döner. Hastanın son kuron/köprü takmadan önce implant çevresinde kemiğin büyümesi için 3 aya kadar beklemesi gerekecektir. Ağız cerrahınız kemik grefti veya sinüs kaldırma yapmak zorunda kaldıysa iyileşme süreci değişebilir.

Diğer servisler

İletişim Formu

Sıkça Sorulan Sorular

NanoDent Center Türkiye, diş klinikleri ve hastanelerin yönetimindeki 22 yıllık tecrübesiyle dünyaya açılan bir kapı olacak şekilde tasarlandı.

Bizi takip edin

Bize Ulaşın

Akkuyu, Üniversite Caddesi No:25/EA Konyaaltı

Telefon: +90 554 007 58 55

E-posta: info@nanodentturkey.com

Çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 08:00 - 18:00, Cumartesi: 08:00 - 15:00, Pazar: Kapalı

© 2023 Nanodent Centre Turkey. Her hakkı saklıdır.
Nanodent Centre Turkey
Çevrimiçi
Nanodent Centre Turkey

Merhaba! Nanodent Türkiye ekibi tüm sorularınızı yanıtlamaya hazır!

05:55
WhatsApp Sohbeti
BİZ SİZE YAZALIM
WHATSAPP